Živković doneo radost

Tagovi: ,

Fudbaleri Radničkog pobedom su se oprostili od svojih navijača u polusezoni i osigurali visok plasman na zimskoj pauzi. Oni su u 14, pretposlednjem kolu jesenjeg dela prvenstva Jelen super lige savladali na Čairu ekipu Čukaričkog sa 1 : 0. Oko 4.000 gledalaca videlo je borbenu utakmicu sa malo prilika za postizanje golova. Ipak, po hladnom vremenu oba tima dokazala su da im je mesto u vrhu superligaške tabele. U prvom poluvremenu publika je poskočila sa svojih mesta nakon dva pokučaja Pauljevića i jednog Ljubinkovića posle kornera.

Prvo uzbuđenje u nastavku bio je pokušaj gostujućeg igrača Brežančića, a onda je u 61. minutu, čini se, Radnički teško oštećen. U kontranapadu Pauljević je stigao do lopte pre golmana Ristića koji ga ruši izvan šesnaesterca, a na opšte iznenađenje sudija Glođović mu je umesto crvenog pokazao žuti karton.

Iz slobodnog udarca Stojanović je čutirao preko gola. Radnički je uglavnom pretio iz prekida. Posle kornera u 76. minutu nije bilo uspeha, jer je Aca Jovanović ciljao pored gola, ali jeste u poslednjim trenucima sudijske nadokande vremena. Milenković je ubacio loptu iz ugla, ona je preletela sve i stigla do Miloša Živkovića, koji je prosleđuje u nebranjenu mrežu. Erupcija oduševljenja i na terenu i na tribinama, za važnu pobedu niškog tima i ostanak na trećem mesto u eliti. U poslednjem jesenjem kolu Radnički će gostovati u Novom Pazaru.