„Želja“ u finalu kupa

Rukometaši Železničara igraće u ponedeljak od 18 časova u finalu Kupa Srbije, čiji je domaćin završnog turnira Niš.

Oni su u polufinalu u hali Čair savladali ekipu Vojvodine rezultatom 30 : 29. Poluvreme 16 : 13 za Novosađane. Posle početnog ispitivanja snaga Nišlije su se u drugom delu prvog poluvremena bile bolji rival i njihova prednost, uz dobre intervencije golmana Dejana Zlatanovića, lagano se uvećavala. Minut i po pre kraja prvog dela ona je iznosila čak šest golova 16 : 10. Međutim, ponekom nepisanom pravilu ove sezone početkom nastavka sledi pad u igri Želje, što Vojvodina koristi ne samo da uhvati priključak, već i da stekne tri gola prednosti sredinom drugog poluvremnena 22 : 19. A onda je stvari u svoje ruke preuzeo Darko Đukić. Serijom golova vratio je rezultatski egal i neizvesnost utakmici, u čijem su finišu Nišlije nošene podrškom oko 1000 navijača bile bolje i na kraju su zasluženo slavile.

Đukić je sa 9 golova bio najefikasniji u pobedničkom timu, pratio ga je Boban Živkovićsa 7 golova, koliko je poraženom timu postigao Strahinja Stanković.