Želja poklonio pobedu Belgijancima

Rukometaši Železničara poraženi su u belgijskom gradu Boholtu od ekipe Kjubik rezultatom 31 : 30, u prvoj utakmici prvog kola EHF Kupa. Poluvreme – 17 : 11 za niški tim. Gosti su 55 minuta kontrolisali igru i rezultat i bili na pragu sigurne pobede. Najveću prednost od osam golova Želja je imao u finišu prvog poluvremena, bilo je 17 : 9. U nastavku se uglavnom igralo gol za gol sve do poslednjih pet minuta. U njima je naš tim brzopletim napadima i neshvatljivim greškama dozvolio domaćem timu da napravi seriju od 5 : 0 i stigne do pobede. Ipak, razlika u kvalitetu je evidentno na strani srpskog predstavnika, ali će to Nišlije morati da dokažu na terenu u revanš meču. On je na programu u subotu, 13. septembra u hali Čair.