„Želja“ pobedio Zvezdu

Od:

Rukometaši Železničara osvojili su veoma važne bodove u borbi za opstanak u Super ligi. Oni su u 3.kolu „plej auta“, pobedili Crvenu zvezdu sa 36:32(16:16). Na opšte iznenađenje utakmicu u Hali „Čair“, posmatralo je samo 200 ljubitelja rukometa, koji su u velikoj većini podržali domaće rukometaše. Posle ravnopravnog prvog poluvremena, „Želja“ se odlepio u nastavku i poveo u 38.minutu sa 24:18. Beograđani su ubrzo prepolovili „minus“, ali više od toga nisu mogli protiv raspoloženih Nišlija. Pavlov je sa 12 postignutih golova vodio Železničar do pobede, Porobić je dodao šest, a Damnjanović pet pogodaka. Po običaju odličnu partiju pružio je i golman Zlatanović. Kod „crveno-belih“, za koje nije zaigrao trener Nenad Peruničić, Matičić je sa 11 golova bio najzapaženiji, dok je Milošević bio strelac sedam efektnih pogodaka.
U ostalim susretima 3.kola takodje su slavili domaćini. Rudar je u Kostolcu savladao Kolubaru sa 30:20, a Planinka u Kuršumliji Požarevac sa 27:21. Crvena zvezda i Rudar imaju po 17 bodova, Železničar i Planinka po 15, Požarevac 14, dok je Kolubara i dalje bez bodova. U narednom kolu Železničaru sledi gostovanje kod Rudara u Kostolcu.