„Želja“ na čelu tabele

Rukometaši Železničara preuzeli su lidersku poziciju na tabeli Super lige. Oni su u odloženoj utakmici iz 4. kola kao domaćini pobedili Požarevac sa 35:29 (18:11).

Susret u Hali „Čair“ posmatralo je manje od 500 gledalaca. Gosti su veoma ambiciozno počeli utakmicu, poveli sa 1:0, ali su ih niški rukometaši veoma brzo smirili serijom od pet uzastopnih pogodaka. Do odmora domaći su disciplinovano sprovodili taktiku „čvrsta odbrana- siguran napad“ i stekli sedam golova prednosti. Jedini pad u igri niški superligaš imao je u prvih pet minuta drugog poluvremena, kada je primio čak sedam, a postigao samo tri gola. Požarevljani su se približili na tri gola razlike, bilo je 21:18, ali su novom serijom od 5:0 domaći ponovo uspostavili realan odnos snaga na terenu. U timu „Želje“ blistao je golman Zlatanović, koji je, između ostalog, ukrotio i tri sedmerca, a najefikasniji je bio kapiten Basarić sa 8 golova. Porobić je upisao 5, a Stefanovic i Petković po 4. Kod gostiju Komlanov je bio strelac 8 pogodaka, a bivši Nišlija Manić bio je efiksan u 7 navrata.

Železničar je osvojio važne bodove protiv ekipe iz vrha tabele i ujedno pokazao da je spreman za subotnji revanš susret 2. kola Kupa EHF protiv Vintertura. Igraće se u Hali „Čair“ od 18.30, a u prvoj utakmici Švajcarci su stekli velikih 9 golova prednosti.