Želja i dalje ne zna za pobedu

Od:

Ni iz devetog pokušaja rukometaši Železničara nisu uspeli da upišu pobedu, pošto su na domaćem terenu poraženi od Rudara . Duel devetog kola Superlige završen je rezultatom 27:29, na poluvremenu je bilo 11:19.Domaći igrači odigrali su prvi deo meča za zaborav, nakon što je u prvih sedam minuta viđena izjednačena borba, usledio je pad u igri izabranika Vladmira Stanojevića. Igrao je Želja potputo bezidejno u napadu i loše u odbrani. Smenjivali su se na golu Stoijljković i Stojanović, ali ni jedan ,ni drugi nisu uspeli da zaustave zahuhtale Kostolčane, koji su u 28. minutu imali devet golova prednosti . U nastavku meča viđena je daleko bolja pratija domaćeg tima. Nišlije su za jedanaest minuta, preokrenule situaciju i došle na -3, da bi u 46. minutu bile nadomak izjednačenja. Ipak, do toga nije došlo. Domaći nisu uspeli da iskoriste priliku koja im se ukazala, sa druge strane gosti su odigrali smireno, kaznili promašaje domaćih i održavali dva-tri poena prednosti, koji su im na kraju doneli nove bodove.
Najefikasniji u pobedničkom timu, sa po šet golova, bili su Milošević i Nedeljković, Aleksandar Babić dodao je pet. Kod domaći su se istakli sedmotruki strelac Mihajlo Mitić, zatim Marko Pernar koji je postigao šest pogotka i Aleksandar Pavlović sa pet.
U narednom kolu Železničar dočekuje Partizan.