Želja četvrti u Blacu

Tagovi: ,

Rukometaši niškog Železničara osvojili su četvrto mesto na tradicionalnom turniru u Blacu.

Posle dve pobede u grupi, nad Partizanom i domaćim Jastrepcem, te poraza u polufinalu od kruševačkog Napretka, Železničar je u utakmici za treće mesto izgubio od cetinjskog Lovćena rezultatom 35 : 29. Poluvreme 18 : 14 za crnogorski tim. Cetinjani su većim delom meča imali prednost, koju su Nišlije stigle i prestigle početkom drugog poluvremena. Ipak, sve je to bilo kratkog daha, pa su igrači Lovćena vrlo brzo vratili prednost na svoju stranu i sačuvali je do kraja. Razloge ovakvog rezultata treba tražiti i u činjenici da je niški tim nastupio bez najiskunijih igrača, Kajganića, Stefanovića, Manića i Živkovića. Lovćen je do pobede pogurao Radović sa devet golova, dok su najefikasniji u redovima Želje bili Veljković sa šest i Mađar sa pet postignutih golova.