Železničar ka vrhu srpskog rukometa

Nišlije će i naredne sezone gledati muški superligaški rukomet. U baraž meču odigranom u kragujevačkoj dvorani Jezero, Železničar je savladao beogradski BASK rezultatom 31:25. Posle neizvesnog prvog poluvremena, koje je završeno nerešeno 13 : 13, niški tim je u nastavku dodao gas i predvođen junakom utakmice, golmanom Nenadom Damnjanovićem, koji je imao 18 uspešnih intervencija, stigao do toliko željenog cilja – opstanka u eliti.

Boban Živković je bio pravi kapiten na terenu, borio se lavovski u odbrani, ali i sa devet golova u napadu pogurao svoj tim do pobede.

Prave poteze sa klupe vukao je trener Miroslav Đorđević. Novo rukovodstvokluba, koje se na čelu Želje nalazi od nove godine, uspelo je da ostvari misiju, koja je prepar meseci delovala kao nemoguća.

Nakon poslednjeg zvuka sirene usledilo je veliko slavlje igrača i stručnog štaba na terenu, kao i stotinak navijača iz Niša na tribinama. Svi zajedno, uz armiju navijača u Nišu, u sezoni koja sledi žele da vrate Železničar tamo gde mu je i mesto – u vrh srpskog rukometa.