Železničar osvojio dva nova boda

Rukometaši Železničara savladali su ekipu Rudara u šestom kolu Supelrige. Meč u Čairu završen je rezultatom 24:22. Na poluvremenu je bilo 15:12.

Domaći tim je dobro otvorio meč u četvrtom minutu stekao prednost koju do kraja nije ispustio. Nišlije su dobro igrale u prvom delu, i uz pomoć odličnog Zlatanovića na golu, ali i dobrim delom neefikasnih gostujućih igrača na odmor otišle sa tri gola prednosti. Kostolčani su već na startu drugog dela serijom od 3:0 pokazali da se neće lako predati. Igrači Rudara igrali su bolje, a sa druge strane niški tim nije igrao ni približno dobro u napadu kao u prvih trideset minuta. Pad u igri domaćeg tima omogućio je gostima da polako istope zaostatak. Želja je u 52. minutu imao prednost od četiri gola, 22:18, ali je Rudar ubrzo došao do samo gola zaostatka. Golovima Andrije Mađara domaći tim je u finišu meča ipak uspeo da sačuva vođstvo i slavi.

Najbolji pojedinac kod Nišlija bio je golman Dejan Zlatanović koji je upisao 21 odbranu, dok je najefikansiji bio Milan Plavlov sa šest golova. Kod gostiju je bez premca bio Vladimir Petrović sa osam pogodaka.

U sedmom kolu Želja dočekuje Crvenu Zvezdu, ali pre toga sledi pauza zbog obaveza reprezentacije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.