Železničar bolji od Spartaka

Rukometaši Železničara upisali su drugu pobedu u prvenstvu pošto su u Čairu savladali ekipu Spartaka sa 34:31. Na poluvremenu je bilo 18:12.

Iako su gosti bolje ušli u meč i poveli, ali su domaći igraci uspeli da vrlo brzo naprave preokret. Želja je od prvog vodjstva u devetom minutu, pa sve do kraja meča bio u prednosti. Niški tim je igrao skoncentrisano, a igra u odbrani i napadu je bila skoro pa besprekorna. Izbaranici Miroslava Đorđevića su tri minuta pre kraja prvog dela imali sedam golova prednosti.

Veoma raspoloženi za igru u prvom delu bili su bekovi Stefanović i Petković, te krila Pavlov i Porobić, na crti je odličan bio kapiten Davor Basarić, a na golu Dejan Zlatanović.

Železničar je i u nastavku igrao dobro. Krilini igrači Porobić i Pavlov bili su nerešiva enigma za čuvare mreža gostiju, sa druge strane u timu Spartaka je odličan bio Bojan Zupanjac.

Nišlije su deset minuta pre kraja imale osam golova prednosti, koju su gosti u finišu prepolovili.

Poslednji pogodak niški tim postigao je u 54. minutu, a gosti su do kraja napravili seriju od 6:0 i ublazili poraz. Najefikasniji u domacem timu bili su Pavlov sa deset i Porobić sa 7 postignutih golova.

Železničar u sledećem kolu gostuju ekipi Partizana.