Vaterpolisti Srbije u četvrtfinalu Evropskog prvenstva

Vaterpolisti Srbije su u petom, poslednjem kolu takmičenja po grupama Evropskog prvenstva u Budimpešti savladali Španiju sa 8:6 i tako obezbedili plasman u četvrtfinale. Po četvrtinama 2 : 2, 1 : 0, 1 : 1 i 4 : 3.

Tri četvrtine su bile potrebne izabranicima Dejana Savića da pronađu rešenje za špansku odbranu, ali su u poslednjoj deonici konačno u tome uspeli i obezbedili važnu pobedu.

Najbolji među izabranicima Dejana Savića bio je Miloš Ćuk sa dva pogotka, dok su se u strelce upisali i Duško Pijetlović, Filip Filipović, Dušan Mandić, Stefan Mitrović, Milan Aleksić i Andrija Prlainović. Sjajan je bio i Gojko Pijetlović na golu, a na drugoj strani Espanjol je postigao četiri pogotka, a Molina dva.
Protivnik našeg tima biće poznat kada se završe sve utakmice poslednjeg kola prve faze takmičenja.