Ubedljiva pobeda Naise

Rukometašice Naise osvojile su veoma važne bodove u borbi za opstanak. Nišlijke su u petom kolu Super lige u Hali “Čair” ubedljivo savladale ekipu Crvene zvezde 39:26 (14:9).

Gostujući tim je bolje otvorio meč i nakon dva minuta vodio sa dva gola, dok je domaćim rukometašicama bilo potrebno šest minuta da prvi put zatresu protivničku mrežu. Naisa je vrlo brzo došla do izjednačenja, a od 12. minuta i u potpunosti preuzela konce igre u svoje ruke. Vođstvo domaćih raslo je tokom celog meča, da bi četiri minuta pre kraja izabranice Svetislava Jovanovića došle do prednosti od čak 13 golova, koju su sačuvali do kraja. Naisu su do pobede predvodile Aleksandra Pešić sa osam i Marija Filipović sa sedam golova, dok su odlično veče imale su golmani Ana Kačarević i Milena Petković. Kod gošći najefikasnija je bila Đorđevićeva sa osam pogodaka.

Nakon petog kola Nišlijke se nalaze na šestoj poziciji sa šest bodova, dok je Crvena zvezda ostala poslednja bez bodova. U sledećem kolu Naisa će gostovati u Aranđelovcu.