Trijumf za kraj

Tagovi: ,

Rukometaši Srbije još su pobedom nad Rusijom izborili plasman na Evropsko prvenstvo, ali su prvo mesto u našoj kvalifikacionoj grupi potvrdili pobedom nad Bosnom i Hercegovinom od 30:23.

U susretu odigranom pred prepunim tribinama Čaira bilo je dosta uzbuđenja, iako su „orlovi“ tokom celog susreta imali blagu prednost. Bosna je uspela da na poluvreme ode sa samo golom zaostatka, ali je sredinom drugog poluvremena Srbija otišla na šest golova prednosti (23:17).

Gostima nakon toga više nije bilo povratka u utakmicu, selektor Vranješ je tražio od naših igrača čvršću igru bez puno izlazaka, što je i dalo rezultata. Dobrom odbranom naši rukometaši stigli su do kontranapada i lakih pogodaka, sto im je omogućilo da bez većeg problema zadrže ubedljivu prednost do kraja, na oduševljenje niške publike.