Treći uzastopni remi Radničkog

Od:

Fudbaleri Radničkog u prvih 11 kola prvenstva nisu imali nijedan nerešen ishod, a onda su vezali tri uzastopna. Posle mečeva bez golova sa OFK Beogradom i Borcem, u 14. Kolu JSL Radnički je na Čairu igrao nerešeno 2 : 2 sa ekipom Mladosti iz Lučana.

Utakmica je odigrana po hladnom i kišovitom vremenu i teškom i raskvašenom terenu. Ovakvim uslovima prvi su se adaptirali gosti. U sedmom minutu Nigerijac Frajdej je prošao desnom stranom i uputio centaršut, koji koristi Predrag Živadinović za vođstvo Lučanaca. U prvom poluvremenu nesigurna sudijska trojka na čelu sa Igorom Stoilkovićem iz Beograda poništila je dva gola domaćem timu, tačnije Punoševcu zbog ofsajda. Prvi u 12. minutu, kada je nakon centaršuta Marjanovića sproveo loptu u mrežu. Drugi put u 25. minutu i to opravdano, jer je centarfor Nišlija nepotrebno potvrdio već viđeni gol posle udarca glavom Đorđevića. Nakon toga dve odlične prilike propustio je Pejčić, od kojih druga spada u red 100%, kada je u situaciji „1 na 1“ kao pobednik izašao golman Krznarić. Konačno u 43. minutu Radnički stiže do izjednačenja. Marjanović je odlično šutirao iz slobodbog udarca, golman gostiju je zahvatio loptu, ali je Vladimir Đorđević bio spretniji od defanzivaca Mladosti – 1 : 1.

U istom ritmu niški superligaš je krenuo u nastavku. U 52. minutu Batioha ne koristi odličan centaršut Pauljevića. Samo minut kasnije dođen je 11-erac za domaće, pošto je Golemić oborio Marjanovića. Isti igrač preuzeo je odgovornost i doneo rezultatski preokret. Stečeno vođstvo zadovoljilo je Nišlije koji su smanjili gas i dozvolili gostima da dođu do daha. Kazna za to stiže u 70. minutu. Eze Frajdej je prihvatio loptu u 16-ercu, oslobodio se čuvara i snažnim udarcem matirao je Kesića. Priliku da ponovo povede Radnički je imao u 78. Minutu, kada je nakon duela Milunovića i Punoševca dosuđen još jedan penal. Loptu na belu tačku ponovo je namestio Marjanović, ali je ovog puta njegovu nameru prozreo Krznarić. Golman Mladosti istakao se i nedugo zatim nakon pokušaja Punoševca, a do kraja rezultat je mogao da promeni i Pauljević, ali je njegov udarac izblokiran.

Sa 12 osvojenih bodova Radnički ostaje u opasnoj zoni, a pre gostovanja Voždovcu u poslednjem kolu jesenjeg dela prvenstva, niški tim će u sredu u četvrtfinalu Kupa Srbije na Čairu dočekati ekipu Jagodine.