Streljaštvo: Rekord Milovanovića

Od:

Član Streljačkog kluba „Niš 1881“ Andrija Milovanović postavio je novi juniorski državni rekord u gađanju MK puškom „60 metaka ležeći“. On je ostvario 621,8 krugova, što je za šest desetih delova kruga bolje od starog najboljeg rezultata. Ipak, to mu nije donelo zlatnu medalju na završnom takmičenju Kupa Srbije ,održanom u Novom Sadu. Bolji od Milovanovića u finalu bio je Jovan Čičevski iz Novog Sada. Najboljem niškom strelcu pripalo je i bronzano odličje u „trostavu 3×40 metaka“, gde je takođe trijumfovao Čičevski.
Treću medalju za niški klub osvojila je Lidija Mihajlović. Ona je osvojila drugo mesto u disciplini MK puška „60 metaka ležeći“ sa 617,5 krugova, što je za 1,7 manje od pobednice Ivane Maksimović. Zanimljivo je da je Mihajlovićeva ostala bez medalje u „trostavu 3×20 metaka“,iako je nakon kvalifikacija bila prva.