Sjajna generalna proba košarkaša

Tagovi: ,

Košarkaši Srbije savladali su selekciju Turske rezultatom 78 : 72, u finalnoj utakmici „Supertoto“ kupa u Istanbulu, čime su poslednji pripremni turnir pred Eurobasket 2013. završili bez poraza.

Izabranici Dušana Ivkovića ućutkali su brojnu publiku u „Ulker sports areni“ u drugom poluvremenu, kada su u trećoj četvrtini razbili odbranu Turske i napravili razliku koju su znali da održe do kraja.

Centri Nenad Krstić i Raško Katić ponovo su bili najbolje oružje naše selekcije, a čini se kao da su sve bolje uigrani kako se bliži Eurobasket. Krstić je bio i najefikasniji sa 17 poena, dok je Katić ubacio 14. Marković je bio još jedan dvocifreni sa 11 poena. Kod Turaka su se istakli Onan i Arslan sa po 11 poena.