Rukometna superliga: Zvezda pala u Čairu

Rukometaši Železničara brzo su preboleli ubedljiv poraz od Metaloplastike na startu superligaškog plej-ofa. U 2.kolu u Čairu bili su ubedljivo bolji od Crvene zvezde 31:26.

Domaćin je odlično otvorio utakmicu, poveo sa 4:1, zatim i 8:4, da bi se na poluvreme otišlo rezultatom 16:14. U nastavku su domaćini održavali prednost, crveno-beli su pokušavali da se vrate. U dva navrata stigli na -2 (18:20 u 37.minutu i 23:25 u 47.), ali nisu imali snage za eventualni preokret. U finišu odlična igra Želje za više nego ubedljiv trijumf. Nakon meča razumljivo zadovoljstvo u taboru pobedničkog tima, trener Beograđana Nenad Peruničić bio je razočaran igrom svog tima. Treba istaći fenomenalnu partiju golmana Železničara Dejana Zlatanovića koji je imao čak 18 uspešnih intervencija uz jedan odbranjen sedmerac. Sedam golova postigao je MVP prvog kola Davor Basaric, po šest Đukić i kapiten Živković, pet Mađar, četiri Stefanović.

Kod gostiju najefikasniji kapiten Pavlov sa 8 pogodaka i Brajović sa 4. Treba istaći da su oba kluba imala podršku svojih navijača, ali i to da je u Čairu bilo samo oko 1500 gledalaca.

U narednom kolu Železnicar u subotu gostuje kod Vojvodine u Novom Sadu, a za sedam dana u Niš stize Partizan.