Rukometašice Srbije u polufinalu Svetskog prvenstva

Rukometašice Srbije plasirale su se u polufinale Svetskog prvenstva. One su u četvrtfinalu u beogradskoj Kombank areni pobedile zvaničnog svetskog i olimpijskog šampiona, selekciju Norveške rezultatom 28 : 25.

Od početka utakmice, pa sve do sredine drugog poluvremena Norvežanke su imale prednost, a onda sledi serija našeg tima 5 : 0 i vođstvo 23 : 21 deset minuta pre kraja. U odlučujućim trenucima naše devojke nisu posustale, nastavile su u dobrom ritmu i na kraju zasluženo slavile. Uz odličnu Katarinu Tomašević na golu, Srbiju su do pobede sa po 8 postignutih golova pogurale Sanja Damnjanović i Dragana Cvijić. U poraženom timu najefikasnija je bila Hajdi Loke – strelac 5 golova.

I ostali četvrtfinalni mečevi bili su neizvesni. Poljska je pobedila Francusku 22 : 21, Brazil Mađarsku posle produžetaka 33 : 31, a Danska Nemačku 31 : 28.
Tako će u polufinalu u petak 20. decembra u Beogadu igrati Brazil i Danska, odnosno Srbija i Poljska.