Rukomet: Podela bodova u derbiju Železničar – Metaloplastika

U odloženom i derbi meču 20. kola Super lige Srbije rukometaši Železničara i Metaloplastike igrali su u hali Čair nerešeno 23 : 23. Poluvreme 12 : 9 za domaći tim.
Nišlije su odlično otvorile utakmicu i u 10. minutu povele sa 4 : 0. Sve do 50. minuta igralo se gol za gol i delovalo je da će Želja zabeležiti trijumf. Međutim, u samom finišu opuštenost domaće ekipe koriste Šapčani i serijom 6 : 1 minut pre kraja stižu do prve prednosti na utakmici 23 : 22. Ipak, u poslednjim trenucima utakmice Boban Živković je iznudio sedmerac, koji je u gol pretvorio Darko Đukić, za bod koji približava niški tim plej-ofu.

Đukić je sa 7 golova bio najefikasniji niškom timu, a pratili su ga Andrija Mađar sa 5, te Davor Basarić i Boban Živković sa po 4 postignuta gola. Još jednu sjajnu partiju prikazao je golman Dejan Zlatanović. U redovima Metaloplastike istakao se veteran Žikica Milosavljević – strelac 6 golova.