Remi Naise i Vojvodine u četvrtfinalu Kupa Srbije

Od:
Tagovi:

U prvom meču četvrtfinala Kupa Srbije rukometašice Naise i Vojvodine odigrale su nerešeno. Utakmica u Novom Sadu završena je rezultatom 27:27, poluvreme 14:12. Niški tim dobro je otvorio meč i već nakon osam minuta imao tri gola prednosti, usledio je dobar period igre domaćeg tima koji je uspeo da se mini – serijom od 3:0 vrati u meč. Posle toga je viđena igra gol za gol sve do 20 minuta, kada je Vojvodina po prvi put na meču povela, a zatim preuzela vođstvo i stekla tri boda prednosti. Od tada pa sve do odlaska na odmor Nišlijke su jurile rezultat i pokušavale da zadrže priključak. Početkom drugog dela Naisa je uspela da izjednači, a kasnije i povede. Nakon toga viđena je rezultatska klackalica, a zatim domaće ponovo preuzimaju konce igre u svoje ruke i vraćaju se na +3. Izabranice Svetislava Jovanovića uspele su da se vrate i u finišu dođu do remija. U ekipi Naise najefikasnija je bila Marija Petrović sa šest golova, slede je Anastazija Đoković i Hristina Nedeljković sa po pet. Kod domaćih se istakla Jelena Zečević koja se osam puta upisala u strelce, četiri pogotka postigla je Nina Kolundžić. Revanš meč na programu je 11. aprila u Čairu.