Remi bez golova

Tagovi: , ,

Derbi 2. kola Jelen super lige završen je bez pobednika. Radnički i Partizan odigrali su utakmicu bez golova, a utisak je da je to i najpravedniji ishod.

Domaćin je istina imao zrelije prilike, ali je šampion u finišu utakmice potpuno preuzeo inicijativu, pogotovo od 88. minuta, kada je pokazan crveni karton (drugi žuti) igraču Radničkog Milošu Živkoviću. Radnički je najbolju šansu imao u 78. minutu, kada je Vladimir Milenković ”makazicama” ciljao ka mreži gostiju sa desetak metara, ali je golman Vladimir Stojković refleksnom intervencijom izbacio loptu u korner. U 85. minutu posle šuta novajlije Fofane, Milan Ćulum je sa gol linije glavom izbacio loptu u polje.

Tako je ostalo 0:0. Utakmicu je posmatralo oko 14.000 ljubitelja fudbala. ”Meraklije” su se potrudile da sjajan ambijent ukrase i vatrometom na početku drugog poluvremena, dok su ”grobari” za vreme odmora, nažalost, demonstrirali nasilje, lomeći stolice na ”severu”, kojima su gađali pripadnike Žandarmerije. Povod su našli u intervenciji Žandarmerije prilikom ulaska dvojice navijača ”crno-belih” na teren.

Inače, posle utakmice treneri Dragoljub Bekvalac i Vuk Rašović su s složili da nijedan klub nije zaslužio da izgubi i da je remi najpravedniji ishod.

Sportski direktor Partizana Albert Nađ pak očekuje intervenciju Fudbalskog saveza Srbije zbog nastupa Branka Pauljevića za niški tim. Po ugovoru koji su potpisala dva kluba Pauljević nije imao pravo nastupa protiv Partizana, odnosno kluba koji ga je pozajmio Nišlijama. Na Čairu pak tvrde da su konsultovali FSS, kao i delegata utakmice Dragana Denčića iz Pirota, pa su na osnovu toka uvrstili Pauljevića u sastav. Navodno, u pravnim aktima FSS ne postoji prepreka da pozajmljeni igrač ne igra protiv ”svog” kluba.