Radničkom sva tri boda protiv Jagodine

Od:

Posle dva remija, koja su imala težinu pobede, fudbaleri Radničkog prvi put su osvojili sva tri boda u prolećnom nastavku Jelen super lige. U 18.kolu na Gradskom stadionu u Čairu savladan je jak sastav Jagodine sa 1:0(1:0). Već od prvog minuta niški fudbaleri su pred 2.000 gledalaca iskazali ogromnu želju da ostavre izuzetno važnu pobedu u borbi za opstanak. Trud se isplatio već u 7.minutu, kada je Pavle Popara sa dvadesetak metara poslao loptu u same „rašlje“. Gosti su se brzo pribrali i sredinom prvolo poluvremena imali dve sjajne prilike za izjednačenje. U 21.minutu posle šuta Jovančića lopta se dva puta odbijala od iste stative, ali je Borjan bio miljenik sreće. Tri minuta kasnije Šušnjar je bio u prilici, da bi Lakić Pešić sa gol linije poslao loptu u korner. U 44.minutu Đuričković je mogao da duplira prednost domaćih, ali je traljavo šutirao u golmana Perića iz veoma povoljne pozicije. I u drugom poluvremenu gledali smo obostrano dobru igru, sa puno prilika i pravo je čudo da su mreže ostale netaknute. U 48.minutu sudija Srđan Jovanović možda je propustio priliku da dosudi penal za Radnički, posle igranja rukom jednog igrača gostiju, da bi u 56.minutu Aščerić sa tridesetak metara propisno uzdrmao prečku. Dva minuta kasnije Radoš Bulatovič je srušen pred golom Jagodinaca,ali sudija se ponovo nije oglasio. Radnički je diktirao tempo i stvarao prilike,ali je gostima u 82.minutu poništen gol, zbog prekršaja u napadu. Na kraju ostalo je Radnički-Jagodina 1:0, a niški superligaš sa 17 bodova sada zauzima 14.mesto. Isti broj bodova ima pretposlednji Voždovac,kao i čačanski Borac ,koji je trinaesti.