Radnički trijumfom završio prvenstvo

Fudbaleri Radničkog pobedom su se oprostili od svojih navijača na završetku sezone. Oni su u poslednjem 30. kolu savladali na Gradskom stadionu Novi Pazar sa 2 : 0. Potpuno zasluženo jer su Nišlije bile bolji rival u meču koji nije imao takmičarski, ali jeste humanitarni karatker, pošto će sav prihod od ulaznica biti prosleđen kao pomoć ugroženima od poplava.

Do sredine prvog poluvremena ništa zanimljivo se nije dogodilo, a onda su u jednom minutu pripretili Pauljević na jednoj, odnosno Stanojević na drugoj strani. Radnički je poveo u 25. minutu. Odličnu loptu u prostor dobio je Pejčić, on je nesebično asistirao Vladimiru Milenkoviću, kome nije bilo teško da loptu ubaci u prazan gol. Gosti su od 30. minuta ostali sa igračem manje na terenu, jer je Pajović kao zadnji igrač odbrane nepropisno zaustavio Strahinju Petrovića, pa je opravdano isključen. Do odmora uzdah publike izazvali su pokušaji sa distance Krstića i Pauljevića.

U nastavku domaći su izvršili još jači pritisak i stvorili dosta izglednih prilika. Jednu je propustio Krstić, a dve Stojanović. Na drugoj strani zapretili su Kecap i Pavlović. U 74. minutu novi crveni karton za Pazarce. Isključen je Otašević, koji je na ivici kaznenog prostota faulirao Pejčića u izglednoj poziciji. Osetnu brojčanu prednost Nišlije koriste već u sledećem minutu. Posle kornera i pokušaja Bulatovića i Petrovića,lopta je stigla do Ivana Pejčića, koji je iz neposrednje blizine šalje u mrežu. Do kraja utakmice priliku da trijumf učine ubedljivijim propustili su Marjanović, Pejčić i Stojanović.

Radnički je tako prvenstvo završio na šestom mestu, a ostaje utisak da je ovaj tim mogao da bude plasiran i koju poziciju bolje.