Radnički izgubio na Marakani

Fudbaleri Radničkog poraženi su od Crvene zvezde rezultatom 2 : 0, u prvom kolu novog šampionata Srbije.

Pre početka utakmice crveno-beli su sa svojim navijačima proslavili titulu osvojenu minule sezone, jer to nisu mogli da učine zbog poplava koje su pogodile našu zemlju. Slavljeničku atmosferu mogao je već na početku meča da pokvari Batioha, koji je u drugom minutu izašao sam ispred golmana Rajkovića, ali Ekvadorac nije iskoristio veliku šansu. Nakon toga domaći su preuzeli terensku incijativu, kojoj su Nišlije odolevale sve do samog finiša prvog poluvremena. A onda u tri minuta dva neverovatna gola Milijaša iz daljine. Kod njegovog prvog lopta je na putu ka golu zakačila Ljubinkovća i prevarila Filipovća. Kod drugog gola, postignutog iz slobodnog udarca, čini se da je znatno bolje mogao da reaguje golman Filipović. U nastavku trener Radničkog Dragoslav Stepanović pokušao je izmenama nšto da promeni, ali nije uspeo. Zvezda je kontrolisala dešavanja na terenu i znatno bila bliža postizanju jš nekog pogotka.

Radnički u drugom kolu očekuje novi derbi, jer će na otvaranju superligaške sezone u Nšu na Čairu gostovati Partizan.