„Radnički“ i „Vojvodina“ podelili bodove

U odloženoj utakmici 6. lola Jelen Superlige „Radnički“ i „Vojvodina“ igrali su nerešeno na „Čairu“ 1:1.

Oba rivala želela su tri boda na ovom meču, ali na kraju moraju biti zadovoljni i jednim osvojenim. Nišlije su agilnije ušle u meč i to je urodilo plodom u 20. minutu, kada je Vladan Pavlović nepropisno zaustavljen u kaznenom prostoru, a Dusan Kolarević bio precizan sa bele tačke. Nedugo zatim sa ivice 16-erca Sead Hadžibulić šutira preko gola. U poslednjim trenucima prvog poluvremena glavni sudija Dejan Dimitrijević video je ono što niko nije na stadionu, prekrašaj nad Kaluđerovićem i okarakterisao ga kao najstrožu kaznu. Uprkos protestima svoju odluku nije menjao, pa je Stojan Vranješ imao priliku da izjednači, ali je njegovu nameru prozreo golman Aleksandar Kesić. Na odmoru aplauzi domaćim igračima i salve zvižduka deliocima pravde. Gol minusa naterao je Novosađane da u nastavku budu znatno ofanzivniji i to im se isplatilo u 53. minutu. Posle loše reakcije odbrane niškog tima nakon centarsuta Andriji Kaluđeroviću nije bilo teško da ubaci loptu u mrežu. Pokušali su domaći da igru prebace na protivničku polovinu, u dva-tri navrata bili su i izblokirani u izglednim pozicijama, ali su u takvoj igri gosti pretili iz kontranapada. Iz jednog takvog nakon asistencije Alivodića, Kaluđerović je mogao da donese potpuni preokret, baš kao i u 90. minutu, kada je lopta nakon njegovog udarca glavom pogodila prečku. Na kraju podela bodova – gledajući dešavanja na terenu najpravedniji ishod.