Radnički bolji od Spartaka

Od:

Fudbaleri Radničkog pobedili su subotički Spartak rezultatom 2 : 1, u 28. kolu JSL Srbije. Potpuno zasluženo, jer su na ovom meču bili bolji rival. U prvom poluvremenu daleko najopasniji igrač Radničkog bio je Ivan Pejčić.
Nakon nekoliko njegovih neuspešnih pokušaja sa distance, Pejčić je doveo niški tim u vođstvo u 37. minutu. Jovanović je poslao odličnu loptu u prazan prostor, Pejčić se stuštio u 16-erac i majstorski plasirao loptu u gol. Nedugo zatim zapretili su gosti preko Ilića i Mrkele, ali je u pretposlednjem minutu prvog dela stigla nova radost za domaće navijače. Nakon brzo izvedenog slobodnog udarca Pavlović je ubacio loptu u sredinu, gde je primio i u gol prosledio Aleksandar Jovanović. U nastavku gosti su krenuli nešto ofanzivnije, ali su centimetri odlučili da Radnički ne uveća vođstvo u 62. minutu. Tek što je ušao u igru Miloš Krstić je sa 20-ak metara strahovito šutirao, a golman Janušić je dotakao loptu taman toliko da ona pogodi prečku. Uzdah, ali i dugotrajan aplauz prisutne publike. On se ponovio u 75. minutu, kada je na teren ušao kadetski reprezentativac Nikola Mitrović, što je njegov debi na zvaničnim utakmicama za seniorki tim Radničkog. Trud Subotičana isplatio se u 90. minutu, jer je Andrej Mrkela postigao utešni gol za Spartak.