Prva prolećna pobeda Radničkog

Proleće je stiglo i na Čair. Istina, ne u punom sjaju, ali prvoj pobedi u drugom delu prvenstva ne treba gledati u zube. Radnički je u 20.kolu Jelen super lige ,pred 6.000 gledalaca, po idealnom vremenu, pobedio OFK Beograd sa 2:1(2:1).Tako je novi trener Milan Milanović debitovao pobedom,i to protiv kluba kojeg je jesenas trenirao. Svi golovi su postignuti u prvih 25 minuta. Domaći su krenuli ambiciozno i što je najvažnije efikasno. Već u 6.minutu posle kornera , koji je izveo Saša Stojanović u „buketu“ igrača loptu je glavom zakačio Radoš Bulatovic i prosledio je u mrežu. Već u 14.minutu bilo je 2:0. Stojanović je u Mesijevom stilu okrenuo svog čuvara u kaznenom prostoru, a potom po zemlji poslao loptu iza ledja Zečevića. „Romantičari“ su uzvratili u 25.minutu, kada je Čavrić iz slobodnog udarca sa 25 metara pokupio „paučinu“ Kesićevog gola. U 37.minutu golman Radničkog je posle šuta Vasiljevića jedva sprečio izjednačenje, da bi Ćulum pred sam odmor pogodio prečku Beogradjana. U drugom delu kvalitet igre bio je slabiji, ali je bilo šansi i pogodjenih prečki. Dragan Jelić propustio je u 61.minutu idelanu priliku da prekrati muke domaćim navijačima, da bi dva minuta kasnije visoki Vasiljevič još jednom ciljao u prečku. Na kraju ostalo je 2:1, a sa ovom pobedom Radnički se popeo na peto mesto sa 30 bodova.