Porazi niških superligaša

Tagovi: ,

Buran sportski vikend neuspešno je završen za niške klubove.

Najtužniji su rukometaši Železničara, koji su porazom od Vojvodine, 28 : 25, u poslednjem kolu prvenstva ispali iz lige. Uz kvalitetnog protivnika i novog šampiona države, niški rukometaši su nasuprot sebe imali i tendenciozno suđenje, kao i rezultate sa ostalih mečeva, koji im nisu išli na ruku. Ipak, ”Želja” još ima šansu da i naredne godine igra Super ligu, ukoliko Rukometni savez Srbije potvrdi odluku o proširenju elitne lige. I zaista bi bila velika nepravda da se klub koji ima najviše gledalaca na svojim mečevima i tim koji je ovog proleća treći po rezultatima preseli u niži rang takmičenja.

Nakon niza pobeda fudbaleri Radničkog ušli su u ”crnu seriju”, koju su nastavili porazom na Čairu od užičke Slobode 1 : 0. Od osmog minuta, kada je gost poveo, Nišlije su dešavanja preselile na protivničku polovinu, stvorile veliki broj prilika, ali je izostala realizacija. Uprkos četvrtom uzastopnom porazu, Radnički ne bi trebalo da strepi za opstanak.

Košarkaši Konstantina pružili su jak otpor Crvenoj zvezdi, ali nisu uspeli da načine iznenađenje. Favorizovani gost je u 10. kolu Super lige slavio u hali Čair rezultatom 83 : 70. Domaći su u u drugoj i trećoj četvrtini bili ravnopravan rival, početkom poslednjeg perioda prišli na samo dva poena zaostatka, ali snage i moći za nešto više nije bilo. Seriju od tri utakmice pred svojim navijačima Kosnantin završava duelom sa Vojvodinom u sredu od 20 časova.