Poraz „Želje“ u šapcu

Rukometaši Železničara doživeli su drugi poraz u Superligi Srbije. Oni su u 8. kolu izgubili u Šapcu od Metaloplastike rezultatom 31 : 22, poluvreme 15 : 10.

Iako oslabljene neigranjem povređenih Kajganića i kapitena Živkovića, Nišlije su dobro pocele meč i do sredine prvog poluvremena kontrolisale dešavanja na terenu i imale minimalnu prednost. Gotovo u istom minutu povredili su se i Mađar i Pavlović i od tog trenutka Želja se nije mogao prepoznati na terenu. Šapčani su preuzeli konce igre u svoje ruke i iz minuta u minut uvećavali prednost, koju gosti nijednom do kraja nisu uspeli da sustignu.

U ekipi Metaloplastike istakli su se Grujičić sa 8 i Marjanović sa 7 golova, dok su u niškom timu sa po 4 postignuta gola najefikasniji bili Vučićević, Tasković i Đukić. U narednom kolu Železničar u Nišu dočekuje ekipu Spartaka.