Poraz Radničkog, pobeda Železničara, Naise i Konstantina

Fudbaleri Radničkog doživeli su prvi prolećni poraz u Jelen super ligi. U 17.kolu Partizan je u Beogradu pobedio Nišlije sa 2:1(1:1).

Radnički je poveo preko Strahinje Petrovića već u 9. minutu, da bi do odmora Filip Malbašić izjednačio u 31. ”Crno-belima” je pobedu doneo Nikola Ninković u 86. minutu. Dva minuta kasnije zbog koškanja isključeni su Ninković i Culum iz Radničkog.

Rukometaši Železničara zabeležili su i 13. pobedu u Super ligi. U 18. kolu oni su u hali ”Čair”, pred samo 500 gledalaca, pobedili Napredak iz Kruševca sa 33:30(13:12). Boban Živkovic je bio najefikasniji sa 12 golova. Uspešne su bile i rukometašice Naise. One su u 15. kolu u Rakovici pobedile beogradski Junior sa 30:27 (19:12). Marija Petrović je bila strelac čak 11 golova.

Košarkaši Konstantina sačuvali su teoretske šanse za plasman u Super ligu. Oni su u Vršcu pobedili istoimenog prvoligaša sa 98:97, nakon produžetka. U regularnom toku bilo je 84:84. Već u sredu Konstantin će u hali ”Čair”(19 časova) ugostiti Tamiš u okviru 22 .kola.

Tezak poraz na svom ”parketu” dozivele su košarkašice Studenta. Lider na tabeli Prve lige ”Radivoje Korać” iz Beograda slavio je u dvorani ”Dušan Radović” sa 85:42.