Pobeda za oporavak

Od:

Rukometaši Železničara upisali su petu pobedu u Super ligi.Oni su u okviru osmog kola u Čairu savladali Planinku iz Kuršumlije sa 30:27. Na poluvremenu je bilo nerešeno – 14:14.  Domaći igrači su dobro otvorili meč i nakon dvanaest minuta došli na +3. Nakon toga je usledio pad u igri, što su gosti iskoristili i počeli da smanjuju zaostatak.  Ekipi Planinke bila su dovoljna samo dva minuta da izjednači, a zatim i prvi put na meču da povede. Do kraja prvog dela igralo se gol za gol i nijedan tim nije uspeo da se odlepi. Rezultatska klackalica viđena je i u prvih deset minuta nastavka. Poslednje vođstvo gostujući tim imao je u 39. minutu pri rezultatu 20:21. Usledio je dobar period igre rukometaša Železničara koji su serijom od 7:0, došli do velikih +6. Post od 13 minuta bez gola igrači Planinke prekinuli su sedam minuta pre kraja meča, posle čega su i zaigrali nešto bolje. Iskoristili su opuštanje u redovima Želje i serijom od 4:0 došli na samo dva gola zaostatka. Ipak, dalje od toga nisu mogli, domaći igrači nisu dopustili da se dogodi iznenađenje.

Železničara su do pobede vodili Pavlov sa 11 golova i čuvar mreže Zlatanović sa 14 odbrana. Ilić sa 8 i Komlanov sa 7 pogodaka bili su naistaknutiji u redovima poraženog tima.

U narednom kolu Nišlije putuju za Lazarevac na megdan Kolubari.