Pobeda Radničkog u Novom Sadu

Od:

Fudbaleri Radničkog savladali su Vojvodinu u 14. kolu Superlige rezultatom 2:0, na poluvremenu je bilo 0:0. Domaći tim je u prvom delu meča diktirao tempo igre i više pokušavao da dođe do gola, ali bez uspeha. Vojvođani su imali nekoliko prilika, ali je uvek odlično intervenisao golman gostiju Aleksandar Jovanović. Sa druge strane i Radnički je imao nekoliko ozbiljnijih prilika, a blizu postizanja gola u nekoliko navrata bio je Nikola Ašćerić.
U nastavku meča niški tim je uspeo da dođu do svoje igre. Učestali napadi doneli su gostima prednost u 71. minutu kada je Saša Marjanović matirao čuvara mreže domaćih Kordića. Sedamnaest minuta kasnije Nišlije su udvostručile prednost, nakon duela nekadašnjeg igrača Radničkog Rosića i Đuričkovića u šesnaestercu domaćih, sudija Filipović je svirao kazneni udarac. Siguran sa bele tačke bio je upravo Petar Đuričković, koji je stavio tačku na ovaj meč.
Radnički će u sledećem kolu dočekati Rad na „Čairu“.
U prvoj utakmici 14. kola Crvena zvezda je savladala Rad sa 3:0. Ostali mečevi na programu su u nedelju.