Pobeda Konstantina posle drame

Tagovi:

Košarkaši niškog Konstantina pobedom su počeli novu godinu. Oni su u 15. kolu Prve lige savladali Slogu iz Kraljeva sa 83:81. Susret je odigran u Hali ”Čair”, pred samo 500 gledalaca. Niški košarkaši su tako stigli do devete prvenstvene pobede, ali umalo od gotovog nisu napravili veresiju. Nakon izjednačenog prvog poluvremena i vođstva domaćih od 45:44, u nastavku Nišlije su odigrale odlično ceo treći period i sedam minuta poslednje četvrtine. Njihovo najveće vođstvo iznosilo je 13 poena u 26. minutu, kada je na semaforu stajalo 60:47, a i na na tri i po minuta pre kraja domaći su imale solidnu prednost od 11 poena (78:67). Tada je usledio neverovatan pad u njihovoj igri, što su uporni Kraljevčani iskoristili i približili se na poen razlike(82:81). Pri rezultatu 83:81, gosti su u poslednjim sekundima promašili šuteve za tri i dva poena, pa su bodovi nekako ostali u Nišu. U pobedničkom sastavu Trailović je bio najefikasniji sa 15 poena, dok su Đorđević i Tasić dodali po 13, a Despotović 11. Kod Sloge Tutus je upisao 20, Đorđević 17, a Otović 13 poena.