Pobeda „Carića“, poraz „Orlića“

Tagovi: , ,

Fudbaleri Cara Konstantina na briljantan način počeli su novu srpskoligašku sezonu. Oni su u prvom kolu na Bubnju savladali ekipu Hajduk Veljka iz Negotina sa 5 : 1. Zanimljivo je da je svih šest golova postignuto u prvom poluvremenu. Možda bi tok meča bio i drugačiji da su gosti iskoristili jedanaesterac u drugom minutu, koji je odbranio golman Milanović. Na radost oko 500 prisutnih gledalaca usledilo je sjajno i efikasno izdanje domaćeg tima, koji na ovom meču nije nastupio u najjačem sastavu. Dva gola postigao je Mićunović, a po jedan Cvetković, Petković i Ilić. U narednom kolu “carice” čeka gostovanje u Despotovcu kod Sloge.

Manje uspeha imali su fudbaleri Sinđelića. Oni su u Lebanu izgubili od ekipe Radana sa 3 : 0. Golove za domaći tim postigli su Marković, Stamenković i Krivosija. Radan je propustio jos nekoliko prilika da trijumf učini ubedljivijim, kao i penal. U drugom kolu Sinđelić će pred svojim navijačima ugostiti ekipu Tabane Trgovački iz Jagodine.