Pobeda Ane, Jelene i Dušana u Parizu

Tagovi: ,

Treći dan Rolan Garosa bio je generalno uspešan za naše tenisere. Prijatno je iznenadio Dušan Lajović koji se plasirao se u drugo kolo ubedljivom pobedom nad 34. teniserom na Svetskoj rang listi, Argentincem Federikom Delbonisom, bilo je 6 : 3, 6 : 2, 6 : 3. Srpski teniser je bio superioran protiv levorukog Argentinca, tokom celog meča dozvolio mu je samo dve brejk lopte i neočekivano lako prošao je dalje. Lajović će za prolaz u treću rundu i svoj najbolji rezultat na Gren slemovima igrati sa 335. igračem sveta Estoncem Jirgenom Zopom, kojem je 16. nosilac Tomi Has predao meč u prvom setu zbog povrede ramena.

Ekspresnom pobedom 6 : 1, 6 : 3 posle nešto više od sat vremena igre Ana Ivanović domogla se drugog kola u duelu sa domaćom teniserkom Karolinom Garsijom. Od početka do kraja meča srpska teniserka odigrala je sjajno i sa dosta optimizma može da očekuje nastavak turnira. Anin naredni protivnik je Ukrajinka Jelina Svitolina.

Teže nego što se očekivalo Jelena Janković plasirala se u drugo kolo savladavši posle velike borbe Kanađanku Šeron Fičman sa 5:7, 6:1, 6:3. Njihov meč je bio prekinut u ponedeljak zbog mraka pri rezultatu 1 : 0 u setovima za Kanađanku i 5:1 u gemovima u drugom setu za našu teniserku, a u nastavku je Jelena ipak postavila stvari na svoje mesto. Dobila je prva tri gema nastavka, a odlučujući brejk napravila je u osmom gemu trećeg seta. Naredna rivalka Jankovićeve biće Japanka Karumi Nara.

Jedina neuspešna bila je Bojana Jovanovski. Nju je na startu turnira posle sat i 20 minuta igre eliminisala Italijanka Kamila Đorđi sa 2:0, po setovima 6:4, 6:3. Bojana je u prvom setu propustila svih pet brejk šansi, u drugom je imala još jednu koju nije iskoristila, pa na kraju nije ni mogla da se nada boljem rezultatu.