Partizan siguran protiv Vojvodine

Od:

Košarkaši Partizana lako su se plasirali u polufinale Kupa Radivoja Koraća. U drugoj utakmici završnog turnira u Nišu crno-beli su, pred oko 4.500 gledalaca, s pola snage savladali Vojvodinu rezultatom 81:54 (17:11, 16:6, 32:19, 16:18)
Novosađani su samo u prvoj četvrtini uspevali da pariraju izabranicima Duška Vujoševića, ali trojka Daloa uz zvuk sirene na isteku tog perioda najavila je bolje izdanje crno-belih u nastavku. Partizan je u prvom poluvremenu imao dosta problema u napadu, pre svega zbog lošeg procenta šuta, ali je dobrom odbranom pravio razliku. U trećoj četvrtini Milosavljević je trojkama načeo odbranu Vojvodine, nadovezao se Pavlović, a potom i doskorašnji igrač Vojvodine Đumić i
prednost favorita je brzo prešla 30 poena razlike. U poslednjoj deonici Novosađani su uspeli malo da ublaže poraz, iskoristivši kombinovanu petorku crno-belih.
Duško Vujošević je šansu pružio svim igračima koje je imao na raspolaganju i svi osim Milutinovića su se upisali u strelce. Najefikasniji je bio Pavlović sa 14 poena, Milosavljević je postigao 11, a Đumić 10 poena. Milutinov je uz 8 poena imao i 7 skokova, koliko je imao i Mačvan, uz sedam poena. U Vojvodini je najefikasniji bio Šešlija sa 9 poena, a po osam su postigli Jovišić, Novak i Popović.