„Orlovi“ bolji od Škota

Tagovi:

U 6. kolu grupne faze kvalifikacija za odlazak na Svetsko prvenstvo 2014. godine u Brazilu, fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u Novom Sadu Škotsku sa 2:0 (0:0). Oba pogotka za ”Orlove” postigao je Filip Đuričić. Prvi u 60. minutu, kada je u gužvi iskoristio grešku gostujećeg fudbalera, a drugi pet minuta kasnije. Tomović je izveo odličan solo prodor, zatim šutirao iz blizine, golman Škotske je samo odbio loptu, pa Đuričiću nije bilo teško da je prosledi u mrežu. Sledeću utakmicu Srbije će igrati 6. juna u gostima sa Belgijom. Inače, u našoj grupi Belgijanci su kao domaćini pobedili Makedoniju sa 1:0, dok je Hrvatska kao gost načinila preokret u finišu i savladala Vels sa 2:1. Na tabeli vode Belgija i Hrvatska sa po 16 bodova, Srbija je treća sa 7, Vels ima 6, Makedonija 4, dok je poslednjeplasirana Škotska bez bodova.