„Orlići“ zaustavljeni u polufinalu

Tagovi: , ,

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Evropskog prvenstva za igrače do 19 godina, koje se održava u Mađarskoj, pošto je u polufinalnom duelu poražena od Portugalije, posle izvođenja penala. Posle 120 minuta igre nije bilo golova, a sa bele tačke uspešniji su bili Portugalci 4 : 3. „Orlići“ imaju za čim da žale, jer su tokom 120 minuta igre propustili nekoliko dobrih prilika da zatresu mrežu protivnika. U penal seriji neuspešni su bili Gacinovicć i Milikovicć-Savić, na drugoj strani samo Podstavski, pa je usledilo slavlje rivala. Selekcija Srbije nije uspela da odbrani naslov evropskog prvaka, ali je ispunila primarni cilj, plasman na Svetsko prvenstvo koje će sledeće godine biti održano na Novom Zelandu. Portugalija će u finalu Evropskog prvenstva, 31. jula, igrati protiv Nemačke.