Odbojka: Težak poraz od Slovenije na startu Evropskog prvenstva

Odbojkaši Srbije izgubili su prvi meč na Evropskom prvenstvu utakmicom od Slovenije rezultatom 3:1.

Srbija je prvi set dobila 25:20, ali od tog trenutka potpuno je izgubila kontrolu nad mečom. Drugi set Slovenci su dobili 25:23, u trećem ispustili veliku prednost, ali zadržali koncentraciju i dobili 25:22, a u četvrtom stigli 7 poena zaostatka i slavili 25:19, osvojivši 12 od poslednjih 15 poena na meču.

Šampioni Evrope igraju u grupi C, u danskom gradu Herning. Preostali rivali u grupi su Holandija u subotu od 15 sati i Finska u nedelju od 18 sati. Pobednik grupe ide direktno u četvrtfinale, drugi i treći igraju osminu finala. Sve do polufinala naši potencijalni rivali su timovi iz grupe A – Italija, Belgija, Belorusija i domaćin Danska. Drugi domaćin je Poljska, u kojoj se igraju mecevi grupa B i D.

Selektor reprezentacije Srbije Igor Kolaković rekao je da je Slovenija zasluženo na početku Evropskog prvenstva pobedila njegov tim i ocenio da je njegovim igračima nedostajalo strpljenja u odlučujućim trenucima.

Startovali smo dosta nervozno, mislim da je ovo bila važna utakmica za nas, ali se osetilo da nam nedostaje strpljenja. Imali smo 18:16 u drugom setu i kontrolisali smo igru, ali onda su došli problemi koje nismo uspeli da rešimo. Izgubili smo svoju igru i oni zasluženo pobedili – kazao je Kolaković posle meča.

Kolaković je rekao da se videlo da su njegovi igrači nervozni i da nisu imali energije u završnici setova.

Ušli smi u treći set sa deficitom, ali smo izgubili energiju prethodno jureći prednost Slovenaca. Četvrti set smo počeli kako samo možemo da poželimo, ali smo potom izgubili strpljenje… i tako im dozvolili da nametnu svoj ritam – kazao je Kolaković. – Znali smo da će biti težak meč, Evropsko prvenstvo nam je nametnulo opterećenje i nervozu… desilo se to što se desilo – dodao je Kolaković.

On je istakao da je cilj reprezentacije na kontinentalnom prvenstvu i dalje isti, kao i da u drugom kolu protiv Holandije očekuje težak meč.

Svaki meč za nas su kvalifikacije, ne želimo da se vratimo u Beograd ranije i uradićemo sve da ne bude tako. Holanđani su po meni jači protivnik od Slovenije. Teško će sigurno biti, jer oni igraju snažnu odbojku, jako dobro na servisu i prvom napadu. Ipak mi se uzdamo u naš rad i naše kvalitete. Probaćemo da se sutra suprotstavimo na najbolji mogući način – kazao je Kolaković.