Odbojka svetska liga: Rusija – Srbija 3:0

Odbojkaši Srbije doživeli su ubedljiv poraz od Rusije u prvoj utakmici četvrtog vikenda B grupe Svetske lige. Rusija je u Surgutu savladala naš nacionalni tim sa 3:0 /37:35, 25:15, 25:16/.

Dramatična završnica prvog seta koja je pripala Rusima, bitno je uticala na ostatak meča, u kojem su izabranici selektora Kolakovića bili samo bleda senka ekipe sa početka utakmice. U drugom i trećem setu Rusi su na samom početku stvorili ubedljivu razliku, koju potom nisu ispuštali. Najefikasniji kod pobednika bili su Pavlov sa 16, te Savin i Muserski sa po 14 poena. U našem timu samo je Aleksandar Atanasijević sa 27 poena bio na uobičajenom nivou.

Bio je ovo treći uzastopni poraz našeg tima u Svetskoj ligi, a priliku za popravni imaće već u subotu, kada se ponovo sastaje sa Rusijom u Surgutu.