Novi poraz Železničara

Od:

Rukometaši Železničara nasvili su seriju loših rezultata, oni su kod kuće poraženi od Metaloplastike u šestom kolu Superlige sa 13:18, na poluvremenu je bilo 5:9. Publika u Čairu imala je prilike da gleda nefikasan meč. I jedan i drugi tim igrali su dobro u odbrani, ali su se gosti nešto bolje snašli. Iako su gosti poveli sa 3:0, domaći su uspeli da preko Mađara i Porobića dođu do gola zaostatka. Ipak nisu mogli do izjednačenja, zato što su Šapčani uzvratili seriom od 3:0 i vratili osetnu prednost, koju su do odlaska na odmor održavali. U nastavku meča izabranici Veselina Vukovića napravili su seriju od 3:0, ali su domaći uzvartili preko Pernara koji postiže dva vezana gola. Domaći igrali dobro u odbrani, ali je realizacija napada bila veoma loša, a Želja nikakako nije uspevao da ugrozi prednost protivnika. U 47. minutu niški tim je golom Mitića smanjio zaostatak na tri gola. Ipak i to je bilo kratkog daha zato što je usledio novi talas golova sa druge strane i najveće vođstvo Metaloplastike na meču od +6 (10:16). Do kraja meča nije postignuto mnogo golova, a Nišlije su jedino uspele da ublaže poraz.
Najefikaniji u pobedničkom timu bio je Milutin Dragićević sa četiri gola, dok su kod domaćih po tri puta u strelce upisali Marko Pernar i Andrija Mađar. U niškom timu istakao se još golman Dimitrije Stoiljković sa 11 odbrana.
U narednom kolu Železničar će u Velikoj Plani odmeriti snage sa Moravom.
Nakon šestog kola Nišlija su poslednje bez pobede , lider tabele je Crvena zvezda koja je proteklog vikenda u večitom derbiju savladala Partizan.
Evo svih rezultat šestog kola Superlige.
Jugović – Morava 31:26
Železničar – Metaloplastika 13:18
Rudar – Radnički 36:29
Partizan – Crvena zvezda 20:22
Sloga – Požarevac 28:21