Novak siguran, Aleksandra hrabro ispala

Od:

Novak Đoković savladao je Filipa Kolšrajbera iz Nemačke sa 6:1, 7:5, 6:4 u osmini finala US opena.Po vrućem i vlažnom vremenu u Njujorku, Novak je slavio posle dva sata igre, a najjači otpor Kolšrajber je pružio u drugom setu, kada je imao i set loptu. Usledio je Novakov brejk za vođstvo 2:0 u setovima, kao i brejk u prvom gemu trećeg seta, čime je srpski teniser definitivno prelomio meč. Ukupno, Đoković je imao 34 vinera i 19 neiznuđenih grešaka. Naš teniser je tako došao do svog 22. uzastopnog Gren slem četvrtfinala, što je drugi rezultat u istoriji, posle Federera koji je to učinio 36 puta. Za plasman u polufinale Novak će se boriti sa Endijem Marijem, koji je u tri seta pobedio Žo-Vilfreda Congu.

I pored novog sjajnog izdanja Aleksandra Krunić završila je nastup na US Openu. Od nje je u osmini finala u tri seta bila bolja Beloruskinja Viktorija Azarenka, bilo je 4:6, 6:4, 6:4. U meču koji je trajao dva sata i 18 minuta srpska teniserka je na momente igrala vrhunski tenis i samo su je padovi koncentracije u drugoj polovini meča koštali poraza.Tek kada je Aleksandra izgubila energiju i snagu Azarenka je došla do svoje igre i trijumfa. Ovogodišnji US Open za našu teniserku je neverovatno iskustvo, jer stići sa 143. mesta u drugu nedelju gren slema je neverovatan uspeh. Već od ponedeljka njen plasman biće znatno bolji na WTA listi.

Posle eliminacije u singlu Jelena Janković završila je učešće u Njujorku u osmini finala i u konkurenciji parova.Ona i Čehinja Klara Kukalova izgubile su od Indijke Sanije Mirze i Kare Blek iz Zimbabvea u dva seta – 6:3, 6:2.