Nišlije završile nastup u Bakuu

Od:

Troje niških sportista okončalo je nastup na Prvim evropskim igrama u Bakuu. Karatiskinja Branka Aranđelović takmičila se u borbama u kategoriji do 55 kilograma i u svojoj kvalifikacionoj grupi osvojila je treće mesto, sa jednom pobedom i dva poraza. Nažalost, u borbu za medalje plasirale su se po dve takmičarke.
Gimnastičari Miloš Paunović i Petar Veličković ostvarili su skromne plasmane . Paunović je osvojio 47.mesto u višeboju, dok je mladi Petar Veličković bio 58.,u konkurenciji 66 takmičara. Paunović je najbolje nastupe imao na krugovima i na razboju, gde je osvojio 31.,odnosno 33.mesto. Veličković je bio 44. Na konju sa hvataljkama i 46. u parteru.Reprezentacija Srbije zauzela je ekipno 20.mesto među 26 zemalja. Međutim, već i sam odlazak na Evropske igre za troje Nišlija predstavlja veliki uspeh.