Niški džudisti najbolji

Tagovi: ,

Seniorsko prvenstvo centralne Srbije u džudou ,održano u dvorani „Miroslav Antić“ , proteklo je u znaku niških predstavnika. Od 14 mogućih, Nišlijama je pripalo devet zlatnih odličja. Istina, u pojedinim kategorijama seniorki nije ni bilo konkurencije, pa su već prijavljivanjem prvakinje centralne Srbije postale Dijana Stanković iz Kinezisa i Tijana Golubović iz smederevske Carine. Zlatne medalje osvojile su još Sara Božić iz Kinezisa, Jelena Pejić iz DŽK Niš, zatim Milena Todorović iz Brusa, kao i takmičarke Carine Katarina Ilić i Aleksandra Mikić. Kod seniora članovi Kinezisa su apsolutno dominirali. U kategorijama do 66 i 73 kilograma sve četiri medalje osvojili su njegovi članovi, a pobedili su Mihajlo Mihajlović i Bojan Ivezić. Miroljub Ivezić nije imao premca do 81 kg, Nenad i Stevan Stamenkovic do 90, odnosno 100 kg, a Veljko Petrović iz Džk Niš do 60 kg. Jedini takmičar van Niša koji je osvojio titulu, bio je Predrag Nikolić preko 100 kg iz kraljevačkog Partizana. Na prvenstvo Srbije, koje će se održati 15.marta u Hali „Čair“, plasiralo se još 12 niških džudiskinja i džudista.