Naisa u završnici Kupa

Od:
Tagovi:

Rukometašice Naise plasirale su se na završni turnir Kupa Srbije, na kojem će učestvovati četiri ekipe. Nišlijke su u revanš susretu četvrtfinala pobedile Minakvu Vojvodinu sa 32:30(13:15). Podsetimo, u prvoj utakmici u Novom Sadu bilo je nerešeno 27:27. Susret u Hali „Čair“, odigran pred 200 gledalaca ,imao je čudan tok. Počelo je obostranom serijom grešaka, da bi gošće prve sredile svoje redove i povele sa 2:0. Domaće se uzvratile posle ranog tajm auta, pa je u prvih 30 minuta rezultat uglavnom bio nerešen. Ipak, do odmora, zahvaljujući pre svega efikasnoj Tamari Žarković, Vojvodina je stekla dva gola prednosti. U 32.minutu gošće su vodile i sa pet golova razlike, bilo je 18:13, da bi niške rukometašice sve to nadoknadile serijom 5:0 i izjednačile u 39.minutu na 18:18! Vojvodina je ponovo stekla dva gola viška u 54.minutu,kada je vodila sa 28:26, ali se domaće nisu predavale. U uzbudljivom finišu iskoristile su sve slabosti gošći i pogotkom Marije Filipović u poslednjim sekundima proslavile ulazak u polufinale kupa. Najzapaženija u Naisi bila je Hristina Nedeljković, koja je hrabru igru krunisala i sa 11 golova. Marija Petrović upisala je šest, a Anastazija Đoković i Katarina Tanasković po četiri gola. Kod Vojvodine Tamara Žarković je postigla čak 16 golova, od toga sedam iz sedmeraca.