Naisa trijumfom završila godinu

Od:

U devetom kolu Super lige rukometašice Naise savladale su u Čairu  ekipu Proletera iz Zrenjanina rezultatom 31:25. Na poluvremenu je bilo 18:14. Niški tim je opravda ulogu favorita i bez mnogo muka pobedio pretposlednji tim na tabeli. Naisa je odlično otvorila meč i stekla, ispostavilo se nedostižnu prednost. Najveće vođstvo na meču od +7, domaće su imale u 27. minutu. Gostujućem timu je u prvom delu za rukom pošlo samo da dođe do gola zaostatka, međutim Nišlijke su vrlo brzo vratile prednost.  I u nastavku meča domaće su diktirale tempo igre, dok je tim Proletera sve vreme pokušavao da stigne zaostatak. Zrenjaninke su još jednom zapretile, ali dalje od toga nisu mogle.

Naisu su do pobede vodile Hristina Nedeljković sa 12 golova i golman Ana Kačarević sa 19 odbrana. Kod gostiju je najefikasnija bila Dijana Četić sa 13 pogodaka.

Ovo je poslednji meč niškog tima u ovoj godini, pošto sledi pauza zbog priprema nacionalnog tima za predstojeći evropski šampionat.