Naisa startovala pobedom u Svilajncu

Rukometašice Naise uspešno su započele novu sezonu. One su u prvom kolu savladale u Sviljancu ekipu Radničkog rezultatom 23 : 22.

Nišlijke su u prvom poluvremenu bile naupredivo bolji tim i ubedljivo su ga resile u svoju korist, bilo je 15 : 8. Gošće su i u nastavku dugo čuvale stečenu prednost, koju su domaće u samom finišu sustigle i u poslednjem minutu uspele i da izjednačile. Ipak, 15 sekundi pre kraja svoju sjajnu igru Marija Petrović krunisala je pobedonosnim golom. Ona je sa 8 golova bila i najefikasnija u niškom timu, dok je 5 golova postigla Nedeljković.

Naisu u sredu od 18 i 30 u Nišu čeka odloženi meč prvog kola protiv Radničkog iz Kragujevca, a narednog vikenda u hali Čair u okviru trećeg kola gostovaće beogradski Junior.