Naisa obezbedila Evropu!

Tagovi: , ,

Rukometašice Naise i naredne jeseni igraće na evropskoj sceni. Nišlijke su u 17. kolu Super lige u Beogradu savladale Crvenu zvezdu sa 34:29(20:11) i tako praktično obezbedile četvrto mesto. Podsetimo, srpski ženski rukomet u medjunarodnim kupovima predstavljaće pet najboljeplasiranih superligaša. U duelu sa „crveno-belima“ gošće iz Niša veoma brzo su rešile sve dileme oko pobednika. Već u 18 . minutu bilo je 16:6,a na poluvremenu velikih devet golova razlike. Beogradjanke su u finišu uspele da se približe i na četiri gola zaostatka, ali ne i da ugroze zasluženu pobedu Naise. Lilia Gorilska je postigla 8 golova i ponela epitet najbolje rukometašice utakmice odigrane na Banjici, pred 150 gledalaca. Suzana Ćubela bila je najefikasnija sa 9, dok je Marija Petrović upisala 5 golova. U narednom kolu niške rukometašice ugostiće Železničar iz Indjije, što je prilika da se nastavi serija pobeda.