Naisa korak bliže Evropi

Tagovi: , ,

Rukometašice Naise načinile su veliki korak ka novom izlasku u Evropu. One su u derbi meču 14. kola Super lige savladale u Nišu direktnog konkurenta ekipu Knjaza Miloša rezultatom 31 : 30. Važnost utakmice opteretila je obe ekipe. U prvom poluvremenu vladala je rezultaska klackalica, dosta se grešilo, a u takvom odnosu snaga gošće su na odmor otisle sa golom prednosti 14 : 13. Aranđelovčanke su bolje ušle u nastavak, u jednom trenutku imale su i cetiri gola prednosti, ali sledi serija i preokret Naise, koja je 10 minuta pre kraja imala tri gola viska. Međutim, gošće su pripretile u finišu, imale i poslednji napad za izjednačenje, ali ga na sreću navijača niškog kluba nisu iskoristile. U domacem timu kao i obicno istakla se bekovska linija – Ćubela je postigla 10, Gorilska 7, a Lapajne 6 golova. Kod gošći najefikasnija je bila Ranković sa 9 golova. Nakon ovog meca ekipe su zamenile plasman na tabeli – Naisa je sada četvrta, a Knjaz Miloš peti