Nadal bolji od Đokovića

Najbolji teniser sveta Novak Ðoković nije uspeo drugi put u karijeri da  osvoji US open, pošto je u finalu turnira u Njujorku izgubio od Španca  Rafaela Nadala sa 6:2, 3:6, 6:4, 6:1.

Uprkos porazu, Ðoković je plasmanom u finale do daljeg sačuvao prvo  mesto na ATP rang listi, ali će Nadal sada imati mali zaostatak za  srpskim teniserom. Ðoković i Nadal su publici u Njujorku priredili još jedan epski meč koji  će se definitivno dugo pamtiti. Nadalu je ovo druga titula na US openu, a prethodnu je osvojio 2010. godine. Ðokoviću, koji ima jedan trofej na Flešing Medousu, ovo je  bilo peto finale u Njujorku u karijeri.  Španski teniser  je zabeležio 22. pobedu u 37. duelu sa Ðokovićem. Najbolji srpski teniser nakon ovog finala neće imati mnogo vremena za predah, pošto ga već u petak očekuju obaveze sa reprezentacijom Srbije protiv Kanade u polufinalu Dejvis kupa.